Перейти до вмісту

Надія Чаглей

Клінічний психолог. (Дипломований психолог з медичною освітою).

В роботі використовую когнітивно-поведінкову (КПТ) та екзистенціальну психотерапію. Це психотерапевтичні напрямки, які мають доказову базу та визнані міжнародною спільнотою.

Я працюю відповідно до професійної етики:


✅ Визнаю важливість фармакотерапії при необхідності.

✅ З розумінням ставлюся до вас і вашого світогляду, релігійних і політичних поглядів, орієнтації.

✅ Дотримуюся принципу добровільності терапії і не нав’язую свої послуги.

✅ Регулярно відвідую супервізії, щоб не перекладати на вас особисті цінності і проекції

✅ Не розповідаю, що ви являється моїм клієнтом, не обговорюю ваш запит, не підписуюсь на вас в соц.мережах. Все абсолютно анонімно.

Я не працюю:


✅ З дітьми та підлітками до 18 років.

✅ З хімічною, алкогольною, ігровою залежністю.

✅ З парами. Це стосується сімейної терапії або індивідуального консультування для двох партнерів.


Вартість послуг на період війни для українців знижена і становить 1000грн/50хв. У випадку будь яких змін Ви будете попереджені відразу при запиті.

*Щоб не забути про зустріч або її перенесення, зручно буде внести її в свій онлайн-календар. Поставте собі нагадування про неї (наприклад, за 1 годину або за 1 день).


Яка різниця між консультацією і психотерапією? Як зрозуміти, що саме Вам потрібно?

Консультація


Екстрена психологічна допомога/консультація – це система короткострокових заходів, які надаються людям, що постраждали у зоні надзвичайної ситуації або найближчим часом після травматичної події.  Екстрена психологічна допомога спрямована на: регуляцію актуального психічного, психофізіологічного стану і негативних емоційних переживань, пов’язаних з екстремальною або надзвичайною ситуацією, за допомогою професійних методів, які відповідають вимогам конкретної ситуації. Основна мета екстреної психологічної допомоги – запобігання особистісним патологічним змінам в психіці людини, уникнення процесу травмування або зменшення його наслідків. Завдання такої зустрічі — не змінити глибинні патерни мислення, поведінки а допомогти знизити гостроту вашого переживання прямо зараз, допомогти впоратися з кризовою ситуацією або актуальною травмою.

 Психотерапія


Це не лише розмова, коли лікар сидить та слухає пацієнта. Простими словами, психотерапія – це корекція поведінки та емоцій пацієнта, спрямована на порятунок від певних страхів та комплексів, переосмислення негативних дій, які породжує «его» пацієнта, що призводить до його ж руйнування та виникнення образи чи почуття провини, невпевненості в собі та своїх силах. Психотерапія існує в багатьох формах, але всі вони призначені для того, щоб допомогти людям подолати труднощі, розробити стратегії виживання та вести більш щасливе та здорове життя.

Пам’ятка для тих, хто вперше зважився почати терапію.

Очікування від терапії

 ‌- Важливо розуміти, що психотерапія відрізняється від багатьох інших видів допомоги.  Насамперед тим, що не дає готових і універсальних рішень.

 ‌- Психотерапія будується на принципах дослідження Вашого стану та психіки, навчає дбайливо контактувати зі своїми емоціями, вчить самостійно задовольняти власні потреби.

 ‌- Для успішного процесу психотерапії важлива активна участь в процесі з двох сторін.  Це означає важливість і необхідність включеності, зацікавленості та відповідальності як від психолога, так і від клієнта.

Технічні аспекти

 ‌- Виділіть собі на час сесії тихе та комфортне місце;

 ‌- Подбайте про те, щоб вас ніхто не відволікав;

 ‌- Відповідно, не варто підключатися з громадського місця (наприклад, з кафе або на прогулянці).

 ‌- Перевірте швидкість і стабільність свого інтернет-підключення: для якісної роботи знадобиться безперебійний і добрий зв’язок.

 ‌- Перевірте заряд ноутбука, навушників, планшета.

 ‌- Підготуйте для себе воду, чай або каву по бажанню.

 ‌- На час сесії відключіть звук і вібрацію, які можуть відволікти (телефон, месенджери, комп’ютер).

Комфорт на сесії

Для того, щоб робота з психотерапевтом була ефективною, не потрібно ніякої особливої ​​підготовки але якщо ви все ж таки хочете, ви можете підготуватися таким чином:

 ‌- Спробуйте сформулювати, що конкретно вас турбує: це допоможе відразу направити роботу в потрібне русло.

 ‌- Спробуйте сформулювати, яких результатів від терапії ви чекаєте: це допоможе зрозуміти чи можливо їх реалізувати або скоригувати і визначитися з планом терапії.

 – Ви можете підготувати для себе зошит або блокнот.  Можливо, вам захочеться зафіксувати якийсь важливий висновок із терапії, можливо, ви захочете фіксувати свій прогрес, власні думки та відчуття.

 – Подумайте про те, щоб в обраному вами місці вам зручно було перебувати протягом всієї сесії.  Якщо потрібно, ви можете принести подушки, плед, кота… Все, що допоможе вам відчувати себе комфортно.